3M™ Bright Screen Privacy Filter for 13.3in Laptop, 16:9, BP133W9B
3M™ Bright Screen Privacy Filter for 13.3in Laptop, 16:9, BP133W9B - For 13.3" Widescreen LCD 2 in 1 Notebook - 16:9 - Scratch Resistant, Fingerprint Resistant - Anti-glare
In Stock
Item: BP133W9B | By: 3M™
Availability Only 75 Left In Stock
Delivery To Not Logged in.
Region USA - Change
Great Deals Everyday
Supply Part #
MMMBP133W9B
Condition
New
  • On average, 25% more brightness than the other black privacy filters on the market.
  • 60-Degree viewing angle
  • Touch compatible
  • Helps reduce blue light, without distorting the natural color of your display.
  • 100% hand inspected for quality assurance.
You may be also interested
Product description
For 13.3" Widescreen LCD 2 in 1 Notebook - 16:9 - Scratch Resistant, Fingerprint Resistant - Anti-glare
Specifications
UPC Alternates
Viewing Area Dimension
11.60" x 6.50"
Aspect ratio
16:9
Device Supported
Notebook
Device Supported
2 in 1 Notebook
Display Size Supported
13.3"
Display Type Supported
LCD
Durability
Scratch Resistant
Durability
Fingerprint Resistant
Features
Ultra Slim
Features
Easy to Apply
Touch Sensitive
Reversible Matte-to-Glossy
Privacy
Blue Light Reduction
Reversible
Limited Warranty
1 Year
Manufacturer
3M
Manufacturer Part Number
BP133W9B
Manufacturer Website Address
http://www.3m.com
Marketing Information
Marketing Information
Orientation
Landscape
Package Contents
  • Bright Screen Privacy Filter for 13.3in Laptop 16:9 BP133W9B
  • COMPLY Adhesive Strips
Package Contents
  • COMPLY Flip Attach
Product color
Matte
Product color
Black
Product Name